Skrzynka na listy to nieodzowny element dla każdej nieruchomości – od domu jednorodzinnego, poprzez apartament, aż po budynki wielorodzinne. Zakladając ją w obrębie nieruchomości, możemy być pewni, iż listonosz pod nieobecność domowników, pozostawi nam paczkę chronioną przed niepożądanym dostępem w skrzynce i nie trzeba będzie bez potrzeby wybierać się w inne miejsce. Jak jednak dostosować skrzynkę na listy pasującą do charakteru posesji i zapewniającą komfort oraz dyskrecję?

Pierwszym warunkiem, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając skrzynkę pocztową, jest charakter posesji oraz ilość znajdujących się tam lokatorów. W przypadku budynków wielorodzinnych konieczne będą skrzynki na listy z podziałem na mieszkania. Jeśli mowa o domu z niewielką liczbą rodzin, dobrze jest zakupić indywidualne skrzynki, jednak dla bloków oraz budynków lokatorskich, bardziej opłacalnym wariantem okażą się moduły posiadające skrzynki na listy przeznaczone dla wszystkich lokatorów.

Montaż skrzynki zewnętrznej

Inną istotną kwestią związaną z wyborem skrzynek będzie pole ich montażu. Z miejsca trzeba więc zastanowić sie, czy produkty te mają być zainstalowane w korytarzu czy może na froncie bądź też na zewnątrz działki? Dobierając skrzynkę pocztową, powinno się zwrócić uwagę na tworzywo jej realizacji. Skrzynka, która będzie znajdować się na bramie wejściowej, lub też na terenie działki, będzie narażona na spore wahania ciepła jak również wilgoć – musi więc być niepodatna na te realia i nie zużywać się gdy zaistnieją. Tak jak tutaj

O czym jeszce pamiętać, wybierając właściwą skrzynkę zewnętrzną?

Jakie inne cechy mają wpływ na elekcję skrzynki? Można ruszyć głową także nad jej gabarytem. Gdy zazwyczaj zamawiamy większe przesyłki listowe, można zdecydować się na dużą skrzynkę, która je wszystkie pomieści. Inna materia to estetyka skrzynki zewnętrznej – opłaci się, aby ta wyglądem nadawała się do dalszych detali nieruchomości jak również tworzyła z nimi spójny komplet.

Comments are closed.